Tabletki poronne – najważniejsze informacje

Tabletki poronne często są nazywane wczesnoporonnymi. Popularna metoda aborcji farmakologicznej, która usuwa ciążę powodując obumarcie rozwijającego się płodu i jego wydalenie dzięki silnym skurczom macicy. Tabletki te w wielu krajach są niemożliwe do zakupienia, dotyczy to również Polski, czy Czech. Zastanawiasz się co charakteryzuje oryginalne tabletki poronne i dlaczego są tak popularne? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje!

Ile kosztuje tabletka poronna?

Dostępność pigułek aborcyjnych w naszym kraju niewiele się zmieniła na przestrzeni lat; nadal są niedostępne w aptekach. Nie wpływa to na fakt, że Polki i tak kupują je internetowo. Cena tabletek poronnych to około 500-1000 zł. Bardzo często koszt jest zawyżany i może dojść do nawet kilku tysięcy złotych! Należy mieć na uwadze, że zamawiając online, nigdy nie ma 100% pewności co do pochodzenia i składu tabletek wczesnoporonnych! Należy mieć to na szczególnej uwadze, sprzedawcy wykorzystują nieświadome kobiety.

Jak działa tabletka wczesnoporonna – krok po kroku

To jak działają tabletki poronne zależy od sposobu przyjmowania. Należy je przyjmować dopochwowo bądź doustnie. Przeczytanie dołączonej instrukcji stosowania, jest to praktycznie obowiązkowe. Tabletki wczesnoporonne powodują wydalenie zarodka z macicy. Objawy pojawiają się po 4-12 godzinach od zastosowania drugiej dawki leku. Nie jest to rzadkie, a niektóre z kobiet mogą odczuwać poważniejsze objawy. Tabletki poronne zawierają substancje odpowiedzialne za paraliż receptorów progesteronu. Jest to hormon podtrzymujący ciążę. W konsekwencji przyjęcia tabletek, hormon nie wydziela się do organizmu i następuje poronienie.

Tabletki wczesnoporonne

Czym są tabletki poronne?

Tabletki poronne to nic innego jak farmakologiczna metoda przerywania ciąży. Znane są również jako tabletki aborcyjne, są lekami stosowanymi w celu przerwania ciąży na wczesnym etapie. Są to preparaty farmakologiczne, które mogą być stosowane jako alternatywa dla chirurgicznej aborcji. Tabletki poronne zawierają substancje, które wpływają na rozwój zarodka lub płodu, prowadząc do jego wydalenia z macicy. Przy odpowiednim zastosowaniu, pod ścisłą kontrolą medyczną, mogą być stosowane jako bezpieczna metoda zakończenia ciąży. Jednak ważne jest, aby przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem i zapoznać się z odpowiednimi informacjami dotyczącymi skutków ubocznych i ryzyka. Należy pamiętać, że to nie to samo, co antykoncepcja awaryjna – często terminy te są mylone przez wiele osób.

Co wchodzi w skład tabletek poronnych?

Aborcja farmakologiczna jest bardzo często przeprowadzana z zastosowaniem dwóch rodzajów tabletek. Odpowiadają one za poronienie. Jednym jest Mifepristone, przyjmowany zaraz na początku zabiegu. Zapobiega progesteronowi oraz wywołuje złuszczenie endometrium. Po 24-48 godzinach następuje przyjęcie leku Mizoprostol. Ma za zadanie wywołać silne skurcze macicy, który wydala tkankę ciążową z wnętrza macicy. Mizoprostol i Mifepristone to bardzo niebezpieczna metoda aborcji farmakologicznej, która jest zabroniona i odradzana!

Czy aborcja przy użyciu tabletek poronnych jest bezpieczna?

Aborcja przez tabletki poronne u większości kobiet kończy się niepowodzeniem. Tabletki poronne mimo wszystko nie są całkowicie bezpieczne. Skuteczność tabletek poronnych spada drastycznie po przekroczeniu czwartego tygodnia ciąży. Należy zaznaczyć, że spory odsetek kobiet, które podjęły aborcję przez tabletki wczesnoporonne potrzebują wizyty w szpitalu. Dodatkowo przestrzegamy przed oszustami, którzy sprzedają leki poronne online – często okazują się zamiennikami.

Tabletki poronne ile kosztują?

Najważniejsze skutki uboczne tabletek poronnych

Powikłania po aborcji farmakologicznej to typowe komplikacje w ramach tej metody. Narastające powikłania często sprawiają, że kobiety nie są w stanie dokończyć zabiegu w domowym zaciszu. Skutki uboczne tabletek poronnych to głównie:

  • Wyjątkowo wysoka gorączka.
  • Możliwość wystąpienia obfitego krwawienia.
  • Nieprzyjemny zapach z pochwy.
  • Bardzo silny ból.
  • Nasilenie się skurczów macicy.
  • Nudności i wymioty.
  • Intensywne bóle podbrzusza, które utrzymują się przez kilka dni.
  • Podwyższona temperatura ciała.

W pewnych sytuacjach konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem, gdy istnieje ryzyko ciąży pozamacicznej lub gdy aborcja nie przebiegła prawidłowo, a w macicy pozostały szczątki płodu.

Czy jest szansa, że ktoś wypisze tabletki poronne?

W aktualnych czasach, prawno zakazuje wypisywania tabletek poronnych. Jedynym wyjściem jest ryzykowne zamawianie ich przez internet. Warto pamiętać, że wiąże się to z ryzykiem otrzymania podróbek oraz utratą pieniędzy. Osoby zajmujące się nielegalnym handlem tego rodzaju lekami nie mają żadnego zainteresowania udzielaniem pomocy, a zwłaszcza dbaniem o zdrowie i życie kobiet.

Gdzie kupić tabletki poronne?

Aktualnie nie jest możliwe zakupienie w sposób legalny i pewny tabletek poronnych. Często zdarzają się podróbki i bezwartościowe zamienniki. Tabletki poronne trzeba pozyskać ze sprawdzonego źródła. Niestety nie są one dostępne w naszych placówkach medycznych, jak apteki. Otrzymanie tabletek przez internet też graniczy z cudem, nie brakuje organizacji przestępczych ukierunkowanych na szybki i łatwy zysk. Warto przemyśleć wybór metody i koniec końców postawić na aborcję w Czechach.

 

4.9/5 - (35 votes)

Ostatnia aktualizacja strony: