Tabletki poronne często są nazywane tabletkami wczesnoporonnymi. Popularna metoda aborcji farmakologicznej, usuwa ciążę powodując obumarcie rozwijającego się płodu a następnie jego wydalenie dzięki skurczom macicy. Tabletki w bardzo wielu krajach są niemożliwe do zakupienia, dotyczy to również Polski, czy Czech. Zastanawiasz się co charakteryzuje tabletki poronne i dlaczego są tak popularne? Poniżej odpowiadamy!

Tabletki poronne cena

Dostępność pigułek aborcyjnych w naszym kraju niewiele się zmieniła na przestrzeni lat; nadal są niedostępne w aptekach. Nie wpływa to na fakt, że Polki i tak kupują je internetowo. Cena internetowa tabletek poronnych to około 500-1000 zł. Bardzo często koszt jest zawyżany i może dojść do nawet kilku tysięcy złotych! Należy mieć na uwadze, że zamawiając online nigdy nie ma 100% pewności co do pochodzenia i składu tabletek!

Tabletka wczesnoporonna jak działa?

W zależności od tego, jakie tabletki zakupisz, należy je przyjmować dopochwowo bądź doustnie. Przeczytanie dołączonej instrukcji stosowania, jest to praktycznie obowiązkowe. Tabletki aborcyjne powodują wydalenie zarodka z macicy. Objawy pojawiają się po 4-12 godzinach od zastosowania drugiej dawki leku. Nie jest to rzadkie, a niektóre z kobiet mogą odczuwać poważniejsze objawy.
Tabletki poronne zawierają substancje odpowiedzialne za paraliż receptorów progesteronu. Jest to hormon podtrzymujący ciążę. W konsekwencji przyjęcia tabletek, hormon nie wydziela się do organizmu i następuje poronienie.

Czym są tabletki poronne?

Tabletki poronne to nic innego jak farmakologiczna metoda przerywania ciąży. Zażycie odpowiedniej ilości pigułek usuwa zagnieżdżony zarodek. Należy pamiętać, że to nie to samo, co antykoncepcja awaryjna – często terminy te są mylone przez wiele osób. Tabletka “dzień po” służy zapobieganiu zajściu w ciążę – zarodek nie ma szans zagnieżdżenia. Działanie jest zbliżone do antykoncepcji hormonalnej.

Co wchodzi w skład tabletek poronnych?

Aborcja farmakologiczna jest bardzo często przeprowadzana z zastosowaniem dwóch rodzajów tabletek. Odpowiadają one za poronienie. Jednym jest Mifepristone, przyjmowany zaraz na początku zabiegu. Zapobiega progesteronowi oraz wywołuje złuszczenie endometrium. Po 24-48 godzinach następuje przyjęcie leku Mizoprostol. Ma za zadanie nasilenie skurczy macicy, który wydala tkankę ciążową z wnętrza macicy. Mizoprostol i Mifepristone to bardzo niebezpieczna metoda aborcji farmakologicznej, która jest zabroniona i odradzana!

Czy tabletki poronne są w 100% bezpieczne?

Aborcja farmakologiczna u większości kobiet kończy się niepowodzeniem. Tabletki poronne mimo wszystko nie są całkowicie bezpieczne. Skuteczność spada drastycznie po piątym tygodniu ciąży. Należy zaznaczyć, że spory odsetek kobiet, które podjęły aborcję farmakologiczną potrzebują wizyty w szpitalu. Dodatkowo przestrzegamy przed oszustami, którzy zajmują się sprzedażą leków poronnych online – często okazują się zamiennikami.

Tabletki poronne skutki uboczne

Powikłania po aborcji farmakologicznej to standard w metodzie farmakologicznej. Nasilające się komplikacje często powodują, że kobiety nie potrafią doprowadzić do końca zabiegu w zaciszu domowym. Jednymi ze skutków ubocznych tabletek wczesnoporonnych są:

  • bardzo wysoka gorączka,
  • możliwy obfity krwotok,
  • nieprzyjemny zapach z pochwy,
  • bardzo silny ból,
  • potęgujące się skurcze macicy,
  • nudności oraz wymioty,
  • bardzo silne bóle podbrzusza, które towarzyszą kilka dni,
  • podwyższona temperatura ciała.Zdarza się, że koniecznie trzeba skontaktować się lekarzem, istnieje szansa, że jest to ciąża pozamaciczna lub aborcja nie przebiegła poprawnie – zostały resztki płodu w macicy.

Kto wypisze tabletki poronne?

W obecnej sytuacji prawnej nikt nie wypisze tabletek poronnych. Jedyną opcją jest ryzykowny zakup tabletek internetowo. Pamiętajmy, że niesie to ryzyko otrzymania podróbek, czy też straty pieniędzy. Osobom, które handlują tabletkami, nie zależy na pomocy a zwłaszcza na zdrowiu kobiety, czy życiu.

Gdzie można pozyskać tabletki poronne?

Aktualnie nie jest możliwe zakupienie w sposób legalny i pewny pigułek. Często zdarzają się podróbki i bezwartościowe zamienniki. Tabletki poronne trzeba pozyskać ze sprawdzonego źródła. Niestety nie są one dostępne w naszych placówkach medycznych, jak apteki. Otrzymanie tabletek przez internet też graniczy z cudem, nie brakuje organizacji przestępczych ukierunkowanych na szybki i łatwy zysk. Warto przemyśleć wybór metody i koniec końców postawić na aborcję w Czechach.

 

4.8/5 - (25 głosów)

Ostatnia aktualizacja strony: